Bezdrátový jednotný čas (DHF) - systém MELODYS

Hodiny a signalizace s bezdrátovým ovládáním – výrobce BODET, Francie

Princip instalace:

Řídící ústředna Sigma je synchronizována buď GPS anténou, nebo z firemního serveru. Ustředna je ve verzi na zeď nebo 19" rack. K ústředně je připojen vysílač signálu bezdrátového jednotného času (869 MHz).Bezdrátový jednotný čas a Melodys

Dosah signálu je zhruba 100 – 200 m (ve volném prostoru až 1 km). Záleží na materiálu a počtu „překážek“ (například zdí). Dosah lze zvětšit opakovači signálu. V objektu umístíte ručičkové nebo digitální hodiny (napájení bateriemi, nízkým napětím nebo 230V/50 Hz dle typu). Hodiny jsou pak synchronizované signálem z ústředny.

Signalizaci přestávek zajistíte instalací bezdrátových generátorů zvuku Melodys nebo Melodys se světelnou signalizací (interiérových nebo exteriérových), bezdrátově můžete i ovládat různá zařízení pomocí bezdrátových relé.

Zařízení Melodys mohou generovat až 16 různých melodií nebo zvuků a to standardních nebo zákaznických.

Spínání signalizace nebo zařízení je možné až v 16 nezávislých kanálech. Vše se nastavuje v PC v komfortním SW Sigma, který je zdarma.

K řídící ústředně můžete připojit externí tlačítko(a) nebo bezdrátový ovladač a spouštět například poplašné sekvence při požáru a pod.

Výhody:

​Velmi levná a rychlá instalace - k zařízením se připojuje jen napájení.

Vhodné pro rekonstrukce památkově chráněných objektů.

Vhodné pro starší průmyslové haly, kdy by pokládání kabelů dělalo velké problémy - na kabelových lávkách jsou těžké stroje a pod.

Neomezený počet synchronizovaných zařízení.

Velmi jednoduchá instalace (bez problémů instaluje firemní elektrikář), snadné přemisťování, přidávání, ubírání hodin, relé nebo Melodys. Velká nabídka různých typů hodin a zařízení.

U většiny firem, kde nelze využít ethernetové připojení a je potřeba více-kanálově spínat nebo signalizovat, se jedná o nejvýhodnější způsob zajištění zobrazování přesného času a signalizace.

Výběr ze základních komponentů:

-          Řídící ústředna Sigma C + vysílač DHF - na zeď nebo 19" rack

-          MELODYS indoor, 90 dB / m - instalace na zeď nebo do stropu

-          MELODYS outdoor, High Power, 110 dB/m, s 1 nebo 2 reproduktory

-          Ručičkové hodiny Bodet řady Style 900 a Style 700

-          LED, LCD nebo LCD s podsvětlením digitální hodiny BODET

-         Bezdrátové relé

-         Opakovač signálu

Některé naše reference v ČR a SR:

Doosan Škoda Power, Brush SEM, SKF Lubrication Systems, Hyundai Motor Manufacturing Czech, Big Ben (replika z Lego kostek - instalace v Londýně), GCE, SAS Autosystemtechnik, Hügli Food , KENDRION, PEIKKO, FAIVELEY TRANSPORT CZECH a další

Chcete si stáhnout katalogový list nebo návod?  Klikněte zde

Chcete poradit nebo získat ceny? Volejte: +420 603 570 077 nebo pište na obchod@vistech.cz